Aviation Academy

Services

Home / CATC Services / Fear of Flying (Létání bez strachu)

Fear of Flying (Létání bez strachu)

Czech Aviation Training Centre, s.r.o., pořádá specializovaný kurz v areálu letiště Václava Havla. Tento jednodenní seminář je určen nejen pro ty, kteří mají obavy z létání, ale také pro ty, kteří se chtějí dozvědět více ze zákulisí letecké dopravy a lépe se orientovat v této poměrně složité lidské činnosti. To vše se odehrává v autentickém prostředí Czech Aviation Training Centre, v hangáru B areálu letiště Václava Havla. Účastníci si prohlédnou jednotlivá zařízení pro výcvik posádek letadel, usednou do reálné makety kabiny dopravního letadla, vyzkouší si řadu situací včetně imitace turbulence, nácviku nouzového opuštění letadla po skluzech, použití kyslíkových masek, záchranných vest a jiných situací spojených s výcvikem posádek letadel. Prostřednictvím tohoto kurzu můžete nahlédnout pod pokličku práce pilotů a palubních průvodčích.
Opravdovou lahůdkou pro každého účastníka kurzu je „skutečný“ let na pilotním cvičném simulátoru pod vedením pilota-instruktora. Každý účastník si osobně vyzkouší pilotáž moderního dopravního letadla.

Máte obavy z létání?

Pokud ano, právě vám je určen tento kurz. Nebojte se, nejste v tom sami. Existuje mnoho lidí, kteří mají obavy různého druhu z některých aktivit a činností, mezi něž patří i létání. Z celosvětové statistiky vyplývá, že zhruba 15 – 20 % populace trpí různými formami obav z létání.

Proč se lidé bojí létat?

Odpověď není jednoznačná a už vůbec ne jednoduchá. Existuje mnoho faktorů, z nichž mají lidé obavy a které v nich vzbuzují strach z létání. Které obavy trápí právě vás? Jsou vaše problémy způsobeny nedostatkem informací, které by vám dodaly pocit bezpečí, nebo jsou vaše problémy psychického rázu?
A právě cílem tohoto kurzu je přinést vám dostatek informací a rad, abyste se svým strachem dokázali bojovat.
Kurz Létání bez strachu lze také nabídnout pro firemní akce nebo privátní skupiny a může být sestaven tzv. na míru na základě požadavků klienta a našich možností.

O kurzu

Pořádaný seminář je jednodenní a po celou jeho dobu se vám bude věnovat náš tým profesionálních lektorů (pilotů a palubních průvodčích) s využitím nejmodernější výukové techniky a s individuálním přístupem ke každému účastníkovi.

Program kurzu:

  • Přivítání, diagnostika formou autorizovaného dotazníku, občerstvení
  • Filmy – Den letové posádky, Zkušenosti účastnice kurzu
  • Technické aspekty létání (let v turbulenci, v bouřce, za povětrnostních minim, výkony dopravního letadla, zvuky za letu, vysazení motoru, přetlak v kabině apod.)
  • Práce palubních průvodčích s cestujícími
  • Let ve cvičném pohyblivém trenažéru A320 – občerstvení
  • Psychologické aspekty létání, doporučené terapie a relaxační techniky (vznik fobií při létání, strach z uzavřeného prostoru, z výšek, správné dýchání)
  • Let v pilotním cvičném pohyblivém simulátoru
  • Vyhodnocení formou dotazníku a na závěr obdrží účastníci certifikát o absolvování kurzu a publikaci „Létání bez strachu“.

Pro zájemce je možno vystavit Dárkový certifikát.

Udělejte první krok na cestě k odstranění svých obav a přihlaste se hned!

Termíny

25. 01. 2014
29. 03. 2014
24. 05. 2014
19. 07. 2014
13. 09. 2014
15. 11. 2014

Cena

Cena kurzu činí 7 950,- Kč včetně DPH.    

Registrace >>

Absolventský let

Absolventi kurzu Létání bez strachu si mohou objednat absolventský let a pokračovat tak ve zvládání svých obav. Tento  praktický let se koná vždy následující den po kurzu na některé z kratších evropských linek ČSA, a.s. (CPH, FCO, MXP apod.)

Lektorka kurzu Vás bude doprovázet od předletové přípravy, celým odbavovacím procesem až na Vaše místo v letadle.  Její asistenci budete mít k dispozici po celou dobu letu.

Cena letu činí 4 490,- Kč včetně DPH

Věnujte šest hodin Vašeho času a zjistíte, že letecká doprava patří mezi nejkrásnější druhy cestování.

Kontakt

Alena Krejčíková
tel: 602 695 662
krejcikova@letanibezstrachu.cz
https://www.facebook.com/letanibezstrachu

Kde nás najdete ?

Czech Aviation Training Centre, s.r.o.
Hangár B, ulice K letišti
Praha 6 - Ruzyně

Mapa:
Google Maps
(Vjezd přes vrátnici č. 1, před hangárem B parkování zdarma.)

Reference >>

Publikace >>